XTZ Coin Yorumları 2023 XTZ Coin Geleceği

XTZ Coin Yorumları 2023

Sosyal medya kanallarını aktif bir şekilde kullanan Tezos, topluluk fikirlerine önem verdiği için popüler olmasının yanı sıra seviilen bir altcoindir. XTZ Coin Yorumları 2023 göz önüne alındığında birçok yatırımcı bu kripto para biriminin gelecekte ilk 10’a girebileceğini ve tüm zamanların en yüksek değeri olan 9 doları aşabileceğini düşünüyor.

2022 Nisan ayı itibarıyla 3 dolar seviyelerinden işlem gören XTZ, 6.2 dolar seviyelerindeki dirence yakın zamanda uğrayabilir. Eğer XTZ bu seviyelerde kalıcılık sağlarsa 9 dolar seviyelerindeki direnç hızlı bir şekilde denenecektir. Yatırımcıların birçoğu, olası bir boğa sezonunun yaşanması halinde XTZ’nin adından sıkça söz ettireceğini düşünüyor.

Son yıllarda kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor. Kripto para yatırımcıları ise XTZ coin nedir sorusunu sıklıkla sorarak cevap arıyor. Tezos (XTZ), tıpkı Ethereum gibi bir akıllı sözleşme platformu olarak bilinir. Ethereum’dan farklı olarak platformda değişiklik yapılabilmesine izin veren Tezos, zamanla ortaya çıkan ihtiyaçlar için gereken düzenlemeleri sert çatallanmayla değil dijital toplumun vermiş olduğu kararlarla kendi içerisinde yapılabilmesini sağlar.

Tezos platformunda gerekli görülen yazılım geliştirmeleri, geliştiriciler tarafından gerçekleştirilir. Yazılım geliştiricileri yapmak istedikleri eylemleri platforma iletir ve onaylandığı takdirde geliştirmeye başlanır. Bu şekilde gerçekleştirilen geliştirmeler topluluğun onayına sunulur ve en çok oy alan geliştiriciye XTZ olarak ödeme yapılır. Bu da Tezos’un yazılım geliştiricilerini destekleyen modern bir platform olduğunu gösterir.

xtz coin
XTZ Coin Yorumları 2023

XTZ Coin Nasıl Çalışır?

XTZ coin amacı topluluk kararları ile platformun işlevselliğini artırmak ve geliştiricileri desteklemektir. PoS algoritmasını kullanan ve topluluk tarafından yönetilen bu kripto para birimi, merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmek ve çalıştırmak gibi işlevlerin yanı sıra varlıkların takas edilebilmesini de sağlar.  Tezos üzerinde yer alan akıllı kontratlar, protokole özel olarak tasarlanmış olan Michelson programlama dilinde yazılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  TLM Coin Yorumları 2023 ve TLM Coin Geleceği

Tezos ağında işlem yapabilmek için gas kullanmanız gerekir. Kullanılan bu gas, XTZ olarak ödenen işlem ücretlerine dönüştürülür. PoS’un bir türevi olan DPoS kullanan Tezos, aynı zamanda kendine özel mutabakatlar kullanır. Sıfırdan üretilen bir kripto para birimi olan XTZ, Blockchain rakiplerinin birçoğundan ayrılır. Tüm bunların yanı sıra elinde 8000’den fazla XTZ tutan katılımcılar ağda söz sahibi olabilir.

XTZ Coin Marketteki Konumu

XTZ coin grafik verileri ve marketteki konumu açısından oldukça popüler bir altcoindir. 2,7 milyar dolar piyasa değerine sahip olan XTZ, markette 45. sırada yer almaktadır. 890,7 milyon adet dolaşan arzı olan bu kripto para biriminin günlük işlem hacmi ise 100 milyon doların üzerindedir.

XTZ’nin en düşük değeri, 2018 Aralık ayında görülen 0,31 dolar seviyeleridir. Bu tarihten yaklaşık 2 yıl sonra yani Ocak 2021 tarihinde en yüksek değer olan 9,18 dolar görülmüştür. Yani XTZ yatırımcısına 2 yılda 30 kat değer kazandırmayı başarmıştır. Ayrıca bu kripto birimi, onlarca borsada 150’den fazla işlem çiftinde listelenmektedir.

XTZ Coin Geleceği

XTZ geleceği açısından en çok güven veren altcoinlerden bir tanesidir. Yenilikçi ve modern bir yapıya sahip olan XTZ, markette ilk 100 sırada yer aldığı için günlük işlem hacmi oldukça yüksektir. Bu güvenilir altcoin, gelecekte ilk 10 sıraya yükselerek BNB ve DOGE gibi rakipleri ile bir yarışa girebilir.

XTZ coinin ne zaman atağa kalkacağı net bir şekilde söylenemez. Ancak market genelinde bir boğa piyasasına girilirse bundan en çok pay alan coinlerden bir tanesi XTZ olacaktır. Sizler de grafik analizi yaparak ve haber akışlarını kontrol ederek sağlıklı bir yatırım kararı alabilirsiniz.

Yorum yapın