MFT Coin Nedir?

MFT Coin Nedir? Mainframe Coin

MFT coin, daha önceki ismiyle Mainframe, kripto para yatırımcılarının kripto para varlıkları ile başka kripto paraları satın alabileceği ve çeşitli kripto paralara yatırım gerçekleştirebileceği platforma verilen isimdir. Kısa bir özetle MFT nedir? Sorusunu bu şekilde yanıtlamak mümkündür.

MFT Coin

Biraz daha kapsamlı bir şekilde açıklamak gerekirse MFT coin; yatırımcılara borçlanma olanağı sunan, farklı kripto paralara yatırım yapma şansı veren ve oranlı bir şekilde borç vererek kripto para yatırımının oranını yükselten bir platform olarak nitelendirilebilir. Bu platform her ne kadar oranlı bir şekilde borçlanma sağlıyor olsa da kullanıcılar isterlerse daha az borçlanarak yatırım gerçekleştirebilmektedir.  Bu durum tamamen kripto para yatırımcılarının tercihine bırakılmıştır. Peki, MFT ya da bir diğer adı ile Mainframe coni kimindir?

MFT (Mainframe) Coin Kimindir?

MFT (Mainframe) coin, 2017 yılında kurulan ve kısa süre içerisinde kripto para piyasasına sürülen coinin ismidir. Merkezi bulunmayan MFT (Mainframe) coinin sahibinin Mick Hagen olduğu bilinmektedir. Arkasında büyük bir ekip bulunuyor olsa da 2017 yılında çıkarılmış olan Mainframe uzun bir süre merkezsiz bir sohbet uygulaması ile varlığını sürdürmüştür.

Her ne kadar merkezsiz ve ücret talep etmeyen bir platform olarak ortaya çıkmış olsa da kullanıcıları bünyesine çekmeyi başaramamış ve  2019 yılında Defi ile çalışmaya başlamıştır. Bu ortak çalışmanın üzerine borç alma ve verme platformu olarak varlığını sürdürmeye başlamış ardından Mick Hagen’den Doug Leonard’a devredilmiştir.

2020 yılında Mick Hagen’in devrettiği Mainframe, Doug tarafından yeniden düzenlenmiş ve ardından Hifi olarak yeniden adlandırılarak kripto para alım – satım ve borç verme platformu olarak varlığını sürdürmeye başlamıştır. Mainframe’nin pek çok isminin olması ve isminin birden çok kez değiştirilmesinin sebebini bu şekilde açıklamak mümkündür. MFT coin yani Mainframe, 2020’den bu yana Doug Leonard tarafından yönetilmekte ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Peki, MFT coin nasıl satın alınır?

MFT Coin Nasıl Satın Alınır?

MFT coini satın almak içini ilk olarak listeleniyor olduğu kripto para borsalarından birine giriş gerçekleştirmeniz gerekmektedir. MFT coinin satışa sunulduğu kripto para borsalarından birine girmenizin ardından ad, soyad, doğum tarih, T.C. kimlik numarası, adres bilgileri, banka hesap bilgileri, e-posta adresi ve telefon numarası gibi birkaç kişisel bilgi ile hesap oluşturulması gerekmektedir. Hesap oluşturma ve doğrulama işleminin tamamlanmasının ardından hesaba yatırım gerçekleştirmek istediğiniz kadar bakiye yüklemeli ve coin satın al sayfasına giriş gerçekleştirmelisiniz. Coin satın al sayfasına giriş yapmanızın ardından arama kutucuğuna MFT yazmanız gerekmektedir. Arama kutucuğuna MFT yazdıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada MFT coinin anlık işlem bedelleri görünecektir. Bu işlem kutucuğundan almak istediğiniz tutarı görmenizin ardından yatırım yapmak istediğiniz kadar ücretle MFT coin satın al işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Çıkacak Coinler 2023

MFT Coin Nasıl Satılır?

MFT coin satma işlemi de diğer coinlerin satışı gibi gerçekleştirilmektedir. Borsa türü fark etmeksizin MFT coini satmak için satış sayfasına giriş yapmanız gerekir. Sayfada anlık olarak MFT satış değerlerini görebilir ve değerler satış yapmak istediğiniz seviyeye geldiğinde istediğiniz miktarda MFT coinin satışını gerçekleştirebilirsiniz. MFT coin hangi borsadan alınmış olursa olsun oldukça kısa süre içerisinde satış işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

MFT Coin Hangi Borsalarda Satılıyor?

MFT (Mainframe)  coin satın alabilmek  için MFT’nin  satışının gerçekleştirildiği kripto para borsalarından birine kayıt olmak gerekmektedir.  Bu sebeple MFT (Mainframe) coin almak isteyen pek çok kripto para yatırımcısı  MFT (Mainframe)  coin hangi borsalarda var? Sorusunun cevabını araştırmaktadır. 2017 yılında Mick Hagen tarafından kurulmuş olan ve 2020 yılında  Doug’a devredilen MFT coinin listelendiği borsalar oldukça kapsamlıdır.  Bu borsalara kayıt yaptırdıktan  ve  kimlik doğrulaması gerçekleştirdikten  sonra MFT (Mainframe) satın alma işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

  • Phemex
  • Binance
  • KuCoin
  • Gate.io
  • Hotbit
  • Hoo
  • Lbank
  • Pancakeswap

Başta olmak üzere pek çok kripto para borsasında MFT coin satışı gerçekleştirilmektedir. Bu borsalardan herhangi birine kayıt olmanız durumunda bakiye yüklemesi gerçekleştirerek MFT coin alma ve satma işlemlerini yapabilirsiniz.

MFT Coin Güvenilir midir?

MFT  (Mainframe) coin de diğer coinler gibi çeşitli kripto para borsalarında satışa sunulan coinlerden biridir. Farklı amaçlar doğrultusunda ortaya çıkan ve zaman içerisinde evrilerek günümüzdeki halini alan MFT coinin güvenilir olup olmaması yatırımcıya göre değişim göstermektedir. Yatırımcının coinden beklentisi, coinin değeri, coinin gidişatı ve daha pek çok unsur coinin güvenilir olup olmamasını etkilemektedir. Bu nedenle MFT coin güvenilir midir? Sorusuna net bir yanıt vermek doğru olmayacaktır.

Coinin grafiklerini, en üst ve alt fiyatını, coinden beklentilerinizi ve coinin kurucularının nasıl bir yol izlediğini değerlendirerek MFT coinin sizin için uygun bir yatırım aracı olup olmadığına karar verebilirsiniz. Ancak genel bir değerlendirme yapıldığında Phemex, Pancakeswap, Hoo, KuCoin, Binance başta olmak üzere pek çok uluslararası kripto para borsasında satışa sunulan MFT (Mainframe) coin hakkında olumsuz bir yorum ile karşılaşılmamaktadır.

Sitemizdeki hiç bir yazı ve paylaşım YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan Sxp Coin Nedir? bakmanızı da öneririz.

Yorum yapın