Mana Coin Nedir? Mana Nasıl Alınır?

Mana Coin Nedir?

Bu yazımızda “Mana Coin Nedir? Mana Nasıl Alınır?” gibi konulara değinilecektir. Yazının başından sonuna kadar herhangi bir tavsiye veya geleceğe yönelik potansiyeli hakkında bilgi verilmemektedir. Dolayısıyla bu bir borsa danışmanlığı yazısı değil yalnızca mana coin hakkında bilgilendirme yazısıdır.

Sürekli olarak gelişen bir teknoloji döneminin içinde olmanın getirdiği birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki teknolojinin sunmuş olduğu içeriklerdir. Yakın zamanda yüksek bir giriş hacmiyle tanınan kripto paralar da teknolojinin sunmuş olduğu faydalı içeriklerden yalnızca bir tanesidir. Kripto paraların sayısı her geçen gün artarak güncellenirken bunlar arasında bulunan bazı coinler var ki bu coinlerin adlarını sıklıkla duymak mümkün.

mana coin nedir
Mana Coin Nedir?

Mana olarak adlandırılan coin kısa süre içerisinde sanal para borsası ile ilgilenen birçok kişinin odağı haline gelmiştir. Dolayısıyla dijital para borsası ile ilgilenenlerin de araştırma konusu olmuştur.

Decentraland olarak da bilinen MANA coin aslında bir sanal gerçeklik platformudur. Platformun asıl adı LAND şeklindedir. MANA yalnızca bir dijital varlık olmaktadır. LAND alanı içerisinde kullanıcılar kendilerine ait karakterler oluşturmaktadır. Oluşturulan karakterler alan içerisinde parsel satın alma ve değerlendirme işlemleri yapabilmektedir. Bunun yanı sıra kendilerine ait olarak geliştirdikleri ürünü, yine alan içerisinde bulunan diğer kullanıcılara satabilmektedirler. Bu platformun tüm detayları ve platformun nasıl alınabileceği hakkındaki bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Mana Coin

Ethereum alt zeminli bir platform olan Decentraland yani Mana, dijital platformda içerik üretmek isteyen kullanıcıların, arzu ettikleri gibi içerikler üretmelerini sağlayan bir yapıya sahiptir. Sanal gerçeklik platformu Mana’nın blok zinciri ile de bir bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantı şu şekildedir:

Mana yöneticileri hatta Mana kurucuları olan Ariel Milich ve Esteban Ordano blok zinciri kapsamında gelişmekte olan projelere yönelik etkili kreatif eklemeler yapmışlardır. Bunun yanı sıra Mana, dijital para borsasında adı herkes tarafından bilinen coinlerden bir tanesi olan Ethereum’a ait blok zinciri tarafından da destek görmektedir.

Platformun asıl amacı dijital içerik üreticilerinin bu platformu kullanarak içerik üretmelerini sağlamaktır. İçerik üreticilerin platformu özümsemesi sonrasında Decentraland değeri de artmaktadır. Bu sayede de kripto para borsasındaki yerini korumaktadır. Mana platformunda yalnızca içerikler değil uygulamalar da üretilebilmektedir.

Kullanıcıların platform sayesinde birçok alanda kendini geliştirmesi ve deneyimli bir hale getirmesi mümkündür. Platformun amacının yalnızca içerik ve uygulama üreticilerine yönelik olduğundan bahsettikten sonra özelliklerine değinmekte de fayda vardır.

Mana platformunun esas özelliği arazi satın alma işlemi olmaktadır. Sanal gerçeklik kullanılarak satın alınabilecek araziler, ilerleyen zamanlarda üzerine yapı inşa edilebilir bir hal kazanabilmektedir. Tüm bu özellikler ve amaçlar göz önünde bulundurulduğunda Mana’nın aslında kendine ait tokenin madenciliğini yaptığı yorumu çıkarılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Sxp Coin Nedir?

Mana Coin Nasıl Alınır?

“Mana coin nasıl alınır?” sorusu kripto para borsası ile ilgilenen birçok kişi tarafından aratılmaktadır. Mana kısa süre içerisinde oldukça popülerleşen coinler arasında yer aldığından neredeyse tüm alım satım platformlarından alınabilmektedir. Bunu bir rakama dökecek olur ise Mana’nın 100’ü aşkın alım satım platformunda alım, satım ve takas gibi işlemleri gerçekleşebilmektedir.

Mana’nın sahip olduğu işlem çiftleri bulunmaktadır. Bunlar; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) gibi kripto para birimleridir. İşlem çiftine sahip olduğu kripto para birimlerinin yanı sıra oldukça yüksek itibarı bulunan para birimleri ile de ilişkisi bulunmaktadır. Bu ilişki Mana’nın USD ve KRW para birimleriyle satın alınabilmesi ilişkisidir. Decentraland (MANA) almak isteyen kullanıcıların satın alma işlemi yapmak için beklemesine gerek yoktur. Bu coin 7/24 alınabilmektedir.

Decentraland (MANA) Saklanabilir Mi?

Decentraland yani MANA saklanabilir kripto paralar arasında bulunmaktadır. Fakat saklanabilmesi için birtakım araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu araçlar Ethereum cüzdanlarıdır. ERC20 varlıklarını destekleyen nitelikte bulunması gereken bu cüzdanlar aracılığıyla MANA saklamak mümkündür. Ethereum tabanlı bu cüzdanın aynı zamanda Decentraland tabanını da destelemesi gerekmektedir. Cüzdanların en büyük avantajı MANA hesap yönetimini yapabilmektir. Bu sayede bakiyeler anlık olarak yönetilebilmektedir. Cüzdanların bilinmekte ola bir diğer adı ise web 3.0 cüzdanları şeklindedir. Decentraland için kullanılabilir olan cüzdanlar arasında bulunan diğer cüzdanlar; Metamask, Fortmatic ve Ledger donanım cüzdanıdır. Bu üç cüzdan da MANA alım satım işlemlerini destekler yapıdadır.

Kullanıcılarına Metaverse deneyimi sunan Decentraland blok zinciri gibi kavramları da içerisinde barındırmaktadır. Metaverse evreni içerisinde bulanan LAND kapsamında kullanıcılar oyun, sergi ve benzeri birçok faaliyet gerçekleştirip ticari işleme tabi tutabilmektedir.

MANA’ya sahip olduktan sonra, kişiler kendi karakterlerini görsel olarak oluşturmak için ayrı bir ücret ödemezler. Ücretsiz biçimde avatarlarını oluşturabilmeleri mümkün. Bu da MANA’nın avantajlarından bir tanesi olarak değerlendiriliyor.

Merkeziyetsiz biçimde inşa edilen ilk platformlardan olma özelliğini de taşıyan bu platform aynı zamanda bu sebepten dolayı da tercih edilmektedir. Şu an birçok kişinin popüler coinlerinden olan MANA ileriki dönemlerde de ses getiren kripto paralar arasında bulunacak mı oldukça merak konusu.

Mana Coin Resmi İnternet Sitesi: https://decentraland.org/

Sitemizdeki hiç bir yazı ve paylaşım YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan BTT Coin Yorumları 2023 ve BTT Coin Geleceği bakmanızı da öneririz.

Yorum yapın