TLM Coin Nedir?

TLM Coin Nedir?

TLM coin, bir diğer adıyla Alien Worlds, kripto para birimlerinden biridir. Merkeziyetsiz bir meta veri tabanına sahip olan Alien Worlds, çeşitli blok zincirleri ile faaliyetini gerçekleştirir. Metaverse oyuncularının rekabetini sağlamak ve oyun içerisinde alınan hazzı yükseltmek için aktif hale getirilen Trilium, bir çeşit motivasyon görevi de üstlenmektedir.

TLM Coin

TLM Coin’in Kurucuları Kimdir?

TLM coin hakkında en çok merak edilenlerden biri de “TLM coinin kurucusu kimdir?” sorusudur. Alien Worlds olarak bilinen ve bugüne kadar toplam üç proje ortaya çıkaran TLM, Alman geliştiricilerden Dacoco GmbH’nin geliştirdiği bir oyundur ve zaman içerisinde coin halini almıştır. İsviçre’nin kripto vadisi olarak adlandırılan Zug bölgesini merkez olarak kabul etmiş olan TLM, WA’ta birlikte doğrulayıcıları ile çalışmaktadır.

TLM Nasıl Çalışır?

Alien Worlds, blok zincir tabanına sahip olan tarayıcı oyunun ismidir. 2055 macerası olarak adlandırılabilecek olan bu oyunda oyuncular ilerleyen yıllara gider ve ana hedefleri değerli madenler elde etmektir. Elde edilen bu madenlere verilen isim Trilium’dur ve uzaya gitmek amacıyla bu maden elde edilmeye çalışılır. Metaverse olarak yaratılan bu evrende oyuncular sınırsız sayıda maden macerası yaşar ve NFT formunda olağanüstü olaylarla karşılaşırlar.

Kısa bir özetle “TLM nasıl çalışır?” sorusu bu şekilde cevaplandırılabilir. Tüm bunların yanı sıra NFT oyununda oyuncuların temel hedefi verimliliklerini yükseltmek ve daha fazla maceraya atılmaktır. Bu sayede daha fazla NFT elde edilebilir ve TLM kullanılabilir. Peki, TLM ne için kullanılır?

TLM Ne İçin Kullanılır?

Trilium (TLM);

  • NFT almak için,
  • Gezegenlerin yönetiminde ve yeni maceralarda aktif olabilmek için,
  • NFT’ler değer kazandığında kullanıcılar NFT’leri yakabilir,
  • Gezegenlere potansiyel aday olacak olan kişilerin aday olabilmesi için,
  • Oyun için görevleri yerine getirmek için,
  • Mistik eşyaların ve efsanevi görevlerin elde edilebilmesi için,
  • Nebula etkinliklerine katılmak için,

Trilium (TLM) kullanılır. Trilium’un kullanım alanları bu kadarla da sınırlı kalmaz ve oyun içerisinde yeni kullanım alanları da çıkabilir. 

TLM Coin (Alien Worlds) Nasıl Alınır? 

TLM coin (Alien Worlds) hakkında merak edilen bir diğer soru da TLM coin nasıl alınır? Sorusu olmaktadır. TLM, bir diğer adı ile Alien Worlds satın alabilmek için TLM coinin satışa sunulduğu borsalardan birine kayıt gerçekleştirmek gerekir. Uluslararası kripto para borsalarında satışı gerçekleştirilen TLM coin (Alien Worlds) arz-talep ilişkisine göre fiyatlandırılır.

İlginizi Çekebilir:  KEEP Coin Nedir? KEEP Coin Yorumları ve KEEP Coin Geleceği

TLM coin satın almak için kripto para borsasına giriş yapmanız ve kayıt olmanız, hesabınıza para yatırma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kayıtlı olduğunuz kripto para borsasına TRY hesabınız üzerinden para yatırma işlemi gerçekleştirdikten sonra kolay alış / satış sekmesine giriş yapılması ve TLM coinin isminin yazılması gerekir. TLM coinin isminin alım kısmına yazılmasının ardından satın alınmak istenen tutar da yazılır ve TLM coin satın alma işlemi gerçekleştirilir.  Peki, TLM cüzdanı nedir?

Alien Worlds (TLM) Cüzdanı Nedir?

Alien Worlds (TLM) cüzdanı; yalnızca TLM tutarını saklayan bir cüzdan değil, TLM coinin kullanılabilmesi için gerekli olan özel anahtarları içeren yazılımın ismidir. Bu TLM cüzdanı sayesinde TLM bakiyesi görüntülenebilir, Alien Worlds cüzdanlarına TLM transferi gerçekleştirilebilir ve coinler güvenli bir şekilde saklanabilir.  Alien Worlds (TLM) cüzdanının kullanılabilmesi için özel bir anahtara sahip olunması ve onay kodu ile cüzdana giriş yapılması gerekir. Bu nedenle Alien Worlds (TLM) cüzdanı son derece teknolojik bir şekilde üretilir ve kendi içerisinde üç farklı şekilde ayrılır.

Masaüstü Alien Worlds (TLM) Cüzdanı: bilgisayara indirilebilen ve online bir şekilde kullanılabilen cüzdandır. Özel bir anahtar ile kullanılabilen bu cüzdan bilgisayar hafızasına kayıtlıdır. Bu nedenle internet üzerinden gelmesi olası olan tehlikelere karşı açıktır.

Paper (Kağıt) Alien Worlds Cüzdanı: Paper Alien Worlds cüzdanı özel ve genel anahtar ile kullanılabilen kağıtlardır. Bu cüzdan QR kod ile kullanılır ve cüzdan bilgileri internet ortamında kayıtlı olduğu için cüzdan kaybedilse de bakiye kullanımına devam edilir.

Web Alien Worlds Cüzdanı: Alien Worlds bakiyeleri bu cüzdan içerisinde saklanır. İnternet bağlantısının bulunduğu her alanda erişim sağlanır ve işlem gerçekleştirilir. Bu nedenle Web Alien Worlds cüzdanı pek çok kripto para kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.

TLM Coin Resmi Site Adresi: https://alienworlds.io/

Sitemizdeki hiç bir yazı ve paylaşım YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan En Ucuz Coinler 2023 bakmanızı da öneririz.

Yorum yapın