Matic Coin Nedir? Matic Coin Nasıl Alınır?

matic coin

Matic Coin

Kripto para borsası özellikle son yıllarda sıklıkla adından bahsettiriyor. Uzun yıllardır var olan ve günümüzde milyonları aşkın takipçisi olan sanal para borsası, özellikle son 4-5 yıldır revaçta. Pek çok yatırımcının coin alarak bu borsaya katıldığı görülüyor.

Kripto para borsasında pek çok token bulunmakta. Bunlardan bir tanesi olan Matic Coin de sıklıkla yatırımcılar tarafından tercih edilen bir para birimi olarak öne çıkmaktadır. Diğer coinlerden farkı, Ethereum tabanlı bir coin olmasıdır. Ethereum yapılandırma ve altyapı ölçeklendirme için geliştirilen Matic coin, Bitcoin ya da Dogecoin gibi değildir. Daha alt değere geliştirilen bu coin, düşük fiyatlarla piyasaya sürülmüştür.

Matic Coin, piyasaya sürüldüğü ilk bir iki yıl içerisinde beş milyon üzerinde kazanç getirmiş bir jeton sistemidir. Kurucuları tarafından en fazla 10 milyar olacak şekilde düzenlenmiş olan jeton sisteminin şu an 5 milyon ve küsuratı piyasa içerisinde dolaşmaktadır. Peki, bu kadar sık kullanılan ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış olan Matic Coin nedir?

Matic Coin Nedir?

Matic Coin, Hindistanlı bir grup arkadaş tarafından kurulmuş olan Ethereum alt tabanlı bir coin çeşididir. Bu coin için daha çok jeton tabiri kullanılmaktadır. Kripto para borsasında alım satım işlemleri gerçekleştirmeyi ve ticaret yapmayı sağlayan bu jetonlar sıklıkla el değiştirerek piyasada devamlı dolaşmaktadır.

Elden ele geçerek dolaşım sağlayan coinlerin üretici firma tarafından piyasaya sürülmeyen büyük bir kısmı bulunur. Üretici firma başlangıç noktasında düşük bir oranla jetonları piyasaya sürmüşse de takip eden zamanlarda ikinci piyasa sürümünü %19 oranına çıkartarak büyük kazanım elde etmiştir.

Kripto para borsasında Bitcoin ve Dogecoin kadar değerli olmasa da sıklıkla kullanılan Ethereum, piyasa alım fiyatı oldukça yüksek olan diğer coinlerin alternatifi olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Matic Coin fiyatı diğer coinlerden daha düşük olan bir token olması sebebiyle yatırımcılar ve piyasaya yeni giriş yapan kullanıcılar tarafından özellikle tercih ediliyor.

Matic Coin Nasıl Alınır?

Matic Coin, kripto para borsasında sıklıkla adı geçen bir sanal para birimidir. “Matic Coin nasıl alınır?” sorusunun cevabı oldukça basittir. Tıpkı piyasadaki diğer coinler gibi coin satışı yapılan güvenilir sitelerden ve coin marketlerden bu sanal jetonu almak mümkün.

Piyasada aktif bir şekilde token alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği sitelerden Matic Coin alınabilir. Bunun yanı sıra diğer alım satım yapan kullanıcılarla da takas yöntemiyle ya da ticaret yaparak bu birimlere sahip olunabilmektedir.

Matic Coin almak için güvenilir sitelerden özellikle Paribu hesapları üzerinden alım işlemleri gerçekleştirilebilir. Bitcoin’in aksine madencilik faaliyetleriyle elde edilmeyen Polygon Coin, jeton olarak satışa sunulmaktadır. Sanal marketler üzerinden jeton olarak bu coini satın almak mümkündür.  

Matic Coin Güncel Fiyatı Nedir?

Kripto paraların hem dolar üzerinden hem de Türk Lirası üzerinden alımı gerçekleştirilebilmektedir. Satın alma işlemleri yapılan siteye göre bu birimde farklılıklar görülebilir. “Matic Coin güncel fiyatı nedir?” sorusu sıklıkla aratılmaktadır. Matic Coin, güncel olarak 22,11 Türk Lirası değerindedir. Grafikteki dalgalanmalara göre coinin fiyatında oynamalar meydana gelmektedir.

İlginizi Çekebilir:  MFT Coin Yorumları ve MFT Coin Geleceği

Güncel olarak Türk Lirası bazında 22 küsura denk gelen Matic Coin hem Türk kripto kullanıcıları hem de yabancı kripto kullanıcıları arasında oldukça yaygın durumda. Piyasayı yeni yeni tanımaya başlayan ve yatırım yapmak isteyen kişilerin gözdesi olan Matic Coin, büyük yatırımcıların da kenarda tutukları tokenler arasında yer alıyor.

  • matic-networkPolygon$1.172.95%

Matic Coin Neden Tercih Edilir?

Alım gücünün üst düzeylerde olmaması ve uğranacak zararın boyutunun diğer coinlere oranla daha düşük olması, kullanıcıların bu coine yönelmesindeki temel nedendir. Polygon coin, piyasayı tanıma ve yatırım yapmak için adımlar atma aşamasında sıklıkla tercih edilir. Üstelik ulaşımı kolay bir para birimi olması da bu coinin sıklıkla kullanılan coinler arasında yer almasını sağlar.

Matic Coin kullanıcılarının yani bir diğer adıyla Polygon Coin kullanıcıları, alım satım işlemlerinin kolaylıkla sürdürülebilmesini sağlaması açısından da bu sanal para birimini sıklıkla tercih ettikleri görülür. Farklı ülkelerin birimleri üzerinden alışveriş yapılabilir olması da bu coinin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden bir tanesidir.

Matic Coin Ne İşe Yarar?

Polygon Coin, kripto para borsasında yatırım yapmayı sağlayan bir para birimi olarak öne çıkar. Jeton mantığında kullanılabilir olması alım-satım işlemlerinde kolaylık sağlar. Polygon Coin üzerinden ticaret yapmak, oyun ya da herhangi bir sanal içeriğin alım satım işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Özellikle NFT sektöründe sıklıkla Polygon Coin kullanıldığı görülür. NFT, dijital çizim ve fotoğrafçılığı ve daha pek çok dijital pazarlamaya uygun içeriği satışa sunmayı sağlayan bir sektördür. Bu sektörde sıklıkla Ethereum bazlı coin kullanımı yapıldığı görülür. Özellikle bu işlemler sırasında en çok kullanılan coinlerden bir tanesi Matic Coin’dir.

Matic Coin Sahibi Kimdir?

Matic Coin, sıklıkla kullanılan bir sanal para birimi olsa da kullanıcılar tarafından coinin geliştiricileri de sıklıkla araştırılmaktadır. İnternette sıklıkla “Matic Coin sahibi kimdir?” sorusunun aratıldığı görülmektedir. Polygon Coin, Hindistan’da yaşayan Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun isimli üç geliştirici tarafından geliştirilmiştir. Bu coinin sahibi olan üç geliştirici, 2017 yılında coini piyasaya düşük bir oranla ve az bir sayıda sürmüştür. Zamanla değerde artış görülmesi sonucunda piyasaya sürülen coin sayısında da artış olduğu görülmüştür.

Sitemizdeki hiç bir yazı ve paylaşım YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan XTZ Coin Yorumları 2023 XTZ Coin Geleceği bakmanızı da öneririz.

Yorum yapın