KEY Coin Nedir?

KEY Coin Nedir?

KEY coin, blok zincirli bir tabana ait olan kimlik doğrulama platformu olarak ortaya çıkmış ardından bir kripto para birimi halini almıştır. 2014 yılından bu yana varlığını sürdüren bu kimlik doğrulama platformu; EQIBank, Chartered Bank, Bitmax Exchange başta olmak üzere pek çok global şirket ile çalışma gerçekleştirmiştir. Dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanabilmesi için kimlik doğrulamalı Selfkey cüzdanı gibi hizmetler verilmekte ve bu cüzdan ücretsiz, gözetimsiz cüzdan olarak adlandırmaktadır.  Kriptografik bir teknoloji ile faaliyetlerini gerçekleştiren KEY, kullanıcılarının memnuniyetini sağlarken aynı zamanda maliyeti düşürmek için de çalışmalar gerçekleştirmektedir. Peki, KEY coin hangi borsalarda var?

key coin
key coin

KEY Coin Hangi Borsalarda Var? 

KEY coin dünya çapında kullanılan kripto para borsalarının neredeyse tamamında sergilenmektedir. Ancak genel bir sıralama yapılacak olursa KEY coin; Binance, Hotbit, Hitbtc, Pionex, Kucoin, Gate.io borsalarında satışa sunulmaktadır. 

KEY Coin Nasıl Alınır?

KEY coin hakkında en çok merak edilenlerden biri bu coinin nasıl alınacağıdır. Genel bir açıklama yapılacak olursa KEY coin satın almak için yukarıda belirtilen tüm kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. KEY coin almak isteyen kişiler coinin listelendiği kripto para borsalarından birine kayıt gerçekleştirmeli ve kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirdikten sonra satın alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu noktada unutulmaması gereken kısım bu coinin de tıpkı XRP coin gibi standart para birimleri ile alınamıyor oluşudur. KEY coin satın alma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ilk olarak Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralardan satın almalı ve ardından KEY coin alımı gerçekleştirmelisiniz. Bitcoin ya da ethereum almaya karar verdikten sonra bir miktar coin alımı gerçekleştirin ve ardından istediğiniz miktarda KEY coin satın alın. KEY coin satın almak için yapmanız gereken tek işlem budur.

KEY Coin Kime Aittir?

Blockchain teknolojisi ile varlığını sürdüren ve güçlü bir proje olan KEY coin, Selfkey Foundation adı verilen bir kuruluşa aittir.  

Selfkey Neden Tercih Ediliyor?

Selfkey coinin tercih edilme sebepleri arasında pek çok madde yer alıyor.  Yaratılan ekosistem ve bu ekosistemde gizliliğin temel alınması Selfkey coinin en önemli özellikleri arasında yer alıyor ve pek çok kripto para yatırımcısının dikkatini çekiyor. Bu demek oluyor ki Selfkey’in kendisine ait bir özel veri deposu bulunuyor ve kullanıcıların verileri diğer kripto para şirketleri ile paylaşılmıyor. Özel güvenlik sistemi imkanı sunuyor olması sebebiyle pek çok kullanıcı tercihini Selfley (KEY) coinden yana kullanıyor. Tüm bunların yanı sıra Selfkey geleneksel kimlik doğrulama sistemlerinin aksine doğrulanmış sağlayıcılar ile kimlik alabilmenizi ve tercih ettiğiniz kuruma sunabilmenizi sağlıyor. Bu sayede ID’ler istenilen zamanlarda tekrar kullanılabiliyor ve her işlemde yeni bir ID (kimlik) alınmasına gerek duyulmuyor. Yeni bir ID (kimlik) alınmadığı için Selfkey’e verdiğiniz veri miktarı minimum seviyeye indiriliyor ve vermiş olduğunuz veriler ise üçüncü kişiler ile paylaşılmıyor. KEY coin neden tercih ediliyor? Sorusunu kısa bir özetle bu şekilde açıklamak mümkündür. Peki, KEY coin ne işe yarar?

İlginizi Çekebilir:  ATM Coin Nedir?

KEY Coin (Selfkey) Ne İşe Yarar?

KEY Coin, Selfkey bünyesinde geliştirilen ve satışa sunulan kripto para birimlerinden birine verilen isimdir. Kendine ait özel bir sisteme sahip olan bu kripto para birimi merkeziyetsiz olması sebebiyle kullanıcılarına güvenli işlem imkanı tanımaktadır. Bu nedenle bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılmasını engelleyen KEY coin kullanıcıların yüksek güvenlik için tercih ettiği kripto para birimlerinden biri olmayı başarmıştır.

KEY Coin (Selfkey) Nasıl Satılır?

KEY coin (Selfkey) hakkında merak edilen sorulardan biri de “KEY coin (Selfkey) nasıl satılır?” sorusudur. Pek çok kripto para biriminin aksine USDT gibi para birimleriyle satın alınamayan KEY coin satma işlemi gerçekleştirirken de farklı bir şekilde satılmaktadır. Hangi kripto para borsasından alım gerçekleştirdiyseniz o kripto para borsasına girmeli ve KEY coin satma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken kripto paranız ilk olarak Bitcoin ya da Ethereum’a dönüşecek ardından isterseniz yeniden satma işlemi gerçekleştirerek USDT elde edebileceksinizdir. Bu şekilde KEY coin satma işlemi gerçekleştirebilir ve paranızı USDT para birimine çevirebilirsiniz. Sanılanın aksine KEY coin (Selfkey) zor bir şekilde satılmamakta saniyeler içerisinde satma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Key Coin Resmi Site Adresi: https://selfkey.org/

Sitemizdeki hiç bir yazı ve paylaşım YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan TLM Coin Nedir? bakmanızı da öneririz.

Yorum yapın