ATM Coin Nedir?

atm coin
ATM Coin

Atm Coin Nedir?

Kripto paraların piyasada yükseliş yaşaması, pek çok kripto satışı yapan sanal marketin öne çıkmasına vesile olmuştur. Günümüzde 1000 üzerinde farklı coin bulunduğu ve bu coinlerin kendi içlerinde de ayrışarak farklı değerlere sahip olduğu bilinmektedir. Milyarlarca dolarlık bu sanal para birimi sistemi gün geçtikçe gelişerek ve değişerek farklı coinlerin öne çıkmasına zemin hazırlar.

Atm Coin yani asıl adıyla Atletico Madrid Coin, ünlü futbol takımı Atletico Madrid’in taraftarları tarafından alımı ve satımı yapılması için üretilmiş olan bir sanal para birimidir. Futbol maçlarını yakından takip eden ve takımları destekleyen taraftarların günümüzde takımlar tarafından çıkartılan sanal para birimlerini de mercekleri altına aldıkları görülür.

Çoğu futbol takımı tarafından çıkartılan sanal para birimleri arasında, dünyaca ünlü ve yoğun bir taraftar kitlesine sahip olan İspanyol takımı Atletico Madrid’in de çıkartmış olduğu Atm coinler de yer alır. Atm coin, kripto para borsalarında yer alan bir taraf tokeni olarak dikkat çekiyor.

Atm Coin Nedir?

Kripto para borsasının uzun yıllar boyunca varlığını sürdürdüğü ve geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği görülür. Farklı üreticiler tarafından piyasaya sürülen ve piyasa içerisinde alım satım işlemleri yaparak değerini arttırmaya çalışan bu coinlerin arasına günümüzde futbol takımlarının ürettiği coinler de girmiştir. Taraftarlar özellikle büyük futbol takımlarına ait coinleri incelemektedir.

Ünlü İspanyol takımlarından biri olan Atletico de Madrid de coin üretimi yaparak arza dayalı piyasaya coin sunuşunda bulunan takımlar arasındadır. Peki, dünyaca ünlü futbol takımı tarafından üretilen Atm coin nedir?

Atm Coin, takım taraftarları tarafından kripto para borsası içerisinde alımı ve satımı yapılan bir taraftar tokenidir. Coinin üretilme amacı takım taraftarlarına çeşitli avantajlar sağlamak ve yapılan her işlem sonrası ödüllendirme yoluyla taraftarların ve takımın kazancını arttırmaktır.

Atm Coin Ne işe Yarar?

Atletico Madrid Coin, takım taraftarlarının belirli bir ücret karşılığında satın alarak kripto para borsasında kendilerine yer bulmalarını sağlayan bir sanal para birimidir. Atm coin ne işe yarar, sorusunun temel üç farklı cevabı bulunur:

  • Takım taraftarları tarafından alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir kripto para birimi oluşturarak kripto borsasında aktif rol oynamak
  • Yapılan alım-satım işlemleri sonrası taraftarlara çeşitli avantajlar sunarak kazanımı arttırmak
  • Ödül sistemi ile yapılan işlemler sonrası kârda artışa sebep olarak token değerini arttırmak
İlginizi Çekebilir:  KEEP Coin Nedir? KEEP Coin Yorumları ve KEEP Coin Geleceği

Atm Coin Fiyatı Nedir?

Kripto para alınırken öncelikle alınacak olan coinin piyasadaki değeri ve alım satım işlemlerinde elde edilecek olan fiyat farkları gözetilir. Getirisi fazla olmayan coinler uzun vadeli bir planlama yapılmıyorsa tercih edilmez. Alınacak olan coinin fiyatı ve piyasadaki değerini karşılaştırarak hareket etmek bu sebeple oldukça önemlidir. Taraftarların da aklına, ünlü futbol takımının coinlerini almayı düşündüklerinde ilk olarak coinin fiyatını sorgulamak gelir. Peki, Atm Coin fiyatları 2022 nedir?

Piyasada dalgalanmalar yaşanmasına ve takımın maçları kazanmasına, ligde iyi bir noktada ilerlemesine bağlı olarak coin değerleri değişiklik gösterir. Atm Coin için bildirilen en düşük değer bugüne kadar 2,96 dolar olarak belirlenmiştir. Şu andaki değeri TL bazında hesaplanınca ₺97,783157 değerine denk geldiği görülür.

Atm Coin Geleceği Nedir?

ERC 20 alt yapısıyla desteklenen bu coinin geleceğinin son derece parlak olduğu getirilen yorumlar arasında yer alır. Dünyaca ünlü olan ve son derece yüksek bir performans grafiğine sahip olan Atletico de Madrid’in kazandıkları maç sayılarına ve ligdeki aktif durumlarına göre coin değerinin şekillendiği görülür.

Genel bir değerlendirmede futbol takımının grafiğinin son derece iyi olması coin geleceğinin de parlak olmasını sağlar. Atm coin geleceği 2022 içerisinde anlık incelemede düşmüş olarak gözükse de çoğu yorumcu ve kripto para uzmanı değerin birden artacağı yönünde hemfikir.

Atm Coin Kime Aittir?

Atm Coin, üretimi ve piyasa sürümü İspanyol futbol takımı olan Atletico de Madrid tarafından yapılmış bir sanal para birimidir. Atm coin kime aittir, sorusunun cevabı oldukça açıktır. Atletico de Madrid tarafından üretilen ve taraftarlara atfedilen bu kripto para, hakları takıma ait olan bir tokendir.

Takım bünyesinde arza bağlı olarak üretimi yapılmakta olan Atm coin, futbol takımına aittir. Güncel olarak 10 milyonu aşkın arz görülse de yaklaşık 2 milyon coinin piyasada el değiştirerek sürekli hareketlilik hâlinde olduğu görülür.

atm token
atm token

ATM Token Resmi İnternet Sitesi: https://fantoken.com/atm/

Sitemizdeki hiç bir yazı ve paylaşım YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan KEY Coin Nedir? bakmanızı da öneririz.

Yorum yapın